İç Giyim Bayiliği Veren Firmalar | İç Giyim Bayilik 2023

İç giyim denildiğinde akla gelen birçok firma bulunurken popüler olan firmalar daha fazla tercih edilmektedir. Elbette girişimciler için ise bu durum satış rakamları ve müşteri potansiyeli ile doğru orantılıdır. Genel değerlendirme ve kazanç odaklı düşünüldüğünde iç giyim bayiliği veren firmalar merak edilmektedir. Kazançlı bir yatırım için öncelikle iyi bir araştırma yapmak ve araştırmaya göre hareket etmek gerekir. İç giyim mağazası açmayı düşünüyorsanız öncelikle bayi seçeneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Bunun sebebi ise sıfırdan başlamanın zorlu bir sürece sahip olması ve yüksek bedellerle oluşuyor olmasıdır. Tanınmış markanın ürünlerini satsanız dahi sektörde beklediğiniz noktalara ulaşamayabilirsiniz. Bunun yerine iç giyim bayiliğine yönelmek daha karlı bir yatırım olacaktır.

İç Giyim Bayiliği Veren Firmalar

İç Giyim Bayiliği Veren Firmalar

İnsan yaşamının devam ettiği sürece iç giyim de diğer ihtiyaçlar gibi önemini kaybetmeyecektir. Sektörün devamlılığının olması da bu alanda ki yatırımları da belirliyor. Her sektör gibi iç giyim alanında da mutlaka güçlü yapıyı oluşturmanız gerekir. Bunun için de marka değeri yüksek ve insanların fazla alışveriş yaptığı mağazaları tercih etmek doğru seçim olacaktır. Birbirinden kaliteli ve bir o kadar da yüksek getiriye sahip iç giyim mağazaları bayiliklerde vermektedir. İç giyim bayiliği veren firmalar listesini sizler için derledik.

 

1. Penti

İç giyim denildiğinde ilk akla gelen firmalardan birisi kuşkusuz Penti’dir. Hem kalite açısından hem de ürün yelpazesi açısından dikkat çeken firma bu alanda oldukça iyi seviyededir. İç giyim bayiliği veren firmalar arasında yer alan Penti yüksek isim hakkı talep etmektedir. Elbette bayilik alabilmek için de zorlu bir sürece sahiptir. İsim değeri yüksek olmasından dolayı da böyle bir bayiliği elde etmek bulunmaz fırsatlardan bir tanesidir. Tabi ki nerede açacağınızı bilmeniz ve bu hususta araştırmacı olmanız çok önemlidir. Kısa süre içerisinde yatırımınızın karşılığını alabileceğiz bayiliklerden bir tanesidir. Fakat yüksek bedele sahip olmasından dolayı sermayenizin yetip yetmeyeceğinin değerlendirmesine bakmalısınız.

 

2. Tutku İç Giyim Bayilik

Sektöre 1987 yılında giren ve ilk günden bu yana kaliteli ürünleri ile dikkat çeken Tutku iç giyim %100 yerli üretim ile ön plana çıkıyor. Hem erkek hem de kadın iç giyimde öncü kuruluşlardan birisi olan firma genellikle toptan satış şeklinde hizmet vermektedir. İç giyim mağazanızda Tutku ürünlerini satmak isterseniz bu hususta kolaylıklar sağlamaktadır. Doğrudan bayilik için yüksek bedeller ödeyecek ekonomik durumunuz yok ise toptan alışlarda tercih edebileceğiniz kaliteli firmalardan bir tanesidir. Sistemsel açıdan bakıldığında da alıcılarına kolaylıklar sunan çalışma prensibine sahiptir. Ürünlerinin fazlaca tercih ediliyor olması da satışlar noktasında rahat etmenizi sağlayacaktır.

 

3. Dagi İç Giyim Bayiliği

Kaliteli ürün yelpazesine sahip olan DAGİ %100 yerli iç giyim üreten firmalardan bir tanesidir. Kendini bu sektörde ispatlayan firma 1984 yılından itibaren ön planda olmayı da başarmıştır. Ürünlerin kaliteli olması ve bilinen bir marka olması sayesinde ürünlerini satmakta oldukça kolaydır. İç giyim bayiliği veren firmalar listesinde yerini alan DAGİ, bayilik ücreti olarak yüksek bedeller talep etmektedir. Her ne kadar yüksek bedeller talep etse de bayiliği aldığınızda yüksek getiriye sahip bir mağazanız olacaktır. Çok kısa sürede yatırımınızın karşılığını alabileceğiniz kaliteye sahip olması da yatırım değerlendirmesi açısından bir adım öne çıkıyor. DAGİ iç giyim bayilik usulüne göre hizmet sunarken tamamen yerli bir markadır. İsminden dolayı birçok insan markanın yabancı olduğunu düşünmektedir.

 

4. Maranda İç Giyim Bayiliği

Fantezi iç giyim üzerine daha geniş yelpazeye sahip olan Maranda toptan satış usulüne göre bayilikler vermektedir. %100 yerli üretim yapan ve iç giyim konusunda kendini kanıtlamış olan firma müşteri memnuniyetine özen göstermektedir. Sektörde daha sağlam adımlar atabilmenin esasları üzerine kurulu düzende hareket etmesi de üst düzey başarıyı sağlama da doğrudan etkili sonuçlar sunuyor. İç giyime dair beklenenden fazlasını sunuyor olması da ayrıca avantaj sağlıyor. İç giyim bayiliği veren firmalar listesinde kendine yer edinmeyi başaran Maranda yüksek satış rakamları ile de ön plana çıkıyor. Kaliteden ödün vermeden hizmete başladığı yıldan beri en iyi şekilde gelişim gösteren firma müşteri memnuniyeti sayesinde sektörde devamlılığı yakalamıştır.

 

Okuyunuz: İç Çamaşırı Mağazası Nasıl Açılır

 

5. Vixson

Genellikle fantezi iç giyim ürünleriyle ön plana çıkan Vixson %100 yerli üretimleri ile dikkat çekiyor. Bayilik sistemine sahip olan firma başvuru değerlendirmelerine göre bayilerine kolaylık sunmaktadır. İç giyim konusunda kaliteli ürün yelpazesine sahip olan firma fantezi iç giyim mağazası açmak isteyenlerin unutmaması gereken firmalardan bir tanesidir. Sermayenizin düşük olması durumunda da E-ticaret seçeneği ile size farklı bir pencere açıyor. Stok yapmak gibi bir zorunluluğunuzun olmamasını sağlayan bu sistem size en etkin şekilde satış olanağı olarak sunacak düzeydedir. İç giyim bayiliği veren firmalar arasında da kendini göstermeyi başarmıştır.

 

6. Merry See

Sektöre 2011 yılında giren firma Polonya – Türkiye ortaklıdır. Hem kadın hem de erkek iç giyim ürünlerini üreten kaliteli firmalardan bir tanesidir. Ayrıca fantezi içi giyim ürünlerine da sahip olması ikisi bir arada işlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Geniş ürün yelpazesine sahip olması da müşterilerin fazlaca tercih etmelerine etki etmektedir. 1000’den fazla bayiye sahip olan Merry See toptan alışveriş şeklinde çalışma düzenine sahiptir. E-ticaret seçeneği sayesinde stoksuz işlem yürütebilirsiniz. XML desteği sunduğu için de ayrıca hızlı büyümenin de doğrudan etkisini elde edebilirsiniz.

 

Okuyunuz: İş Kurmadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

 

İç Giyim Bayiliğinin Avantajları

İç Giyim Bayiliğinin Avantajları

İç Giyim Bayiliğinin Avantajları

Her sektörün kendine göre artıları ve elbette ki kendine göre eksileri vardır. Bu yüzden de sektör seçiminde öncelik sürekliliğin olup olmadığıdır. Bu hususta yeme, içme, barınma ve giyinme öncelikler arasındadır. Giyim sektörünün hiçbir zaman bitmeyeceği aşikar olduğu için sektörde tutunmanız yeterli olacaktır. Bu işi de bayilik alarak gerçekleştirirseniz firma gücünü de elde etmiş olursunuz. İç giyim bayiliğinin avantajları arasında en önemli faktör kuşkusuz reklama ihtiyacınızın olmamasıdır. Firma zaten kendi reklamını yapmak için belirli bir bütçe ayırdığı için sizin bu konuda herhangi bir gideriniz olmayacaktır. Bir nevi bedava reklam gibi bir şey söz konusu olacaktır. Fakat bayilik bedelini de firma seçimleri ile doğru orantılı şekilde ödemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Sektörde sağlam adımlar atarak yoluna devam eden firmalar satışı da artıracaktır.

 

Bayiliği elde ettikten sonra size en fazla avantajı sunacak olan bir diğer konu ise isim hakkıdır. Mağazanızda bayisi olduğunuz firmanın logosu müşterilerin dikkatini çekecektir. Buda firmanın gücünü kullanarak daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır. Her türlü etkeni oluşturan artı yönler daha fazla getiriyi de beraberinde getirecektir. Sonuç olarak yapmış olduğunuz yatırım kısa sürede size artı yönlü dönüş sağlayacaktır. 250 bin TL gibi bir harcama yaptığınızı varsayalım. Bu tutar ilk etapta yüksek bir bedel gibi görünse de açacağınız dükkanın konumu ve bayiliğin avantajları ile kısa sürede sermayenizi yeniden toparlayabilirsiniz. Elbette dış etkenler ve çevresel faktörlerin de hesaba katılması gerektiğini unutmamalısınız. Bayilik avantajlarından daha fazla yararlanabilmek adına da araştırmacı olmanızı öneririz. Satış değerinden tutunda hangi ürünün daha fazla getiriye sahip olduğunu da irdelemelisiniz. Nitekim mağazanıza gelen müşterinin daha fazla getiriye sahip olmasını oluşturan faktörleri de bilmeniz gerekir

 

iç giyim bayiliği veren firmalar ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Yorumlar bölümünden görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.