Tudors Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Tudors Türkiye’de erkek giyim alanında hizmet veren mağazalar arasında yer alır. 1998 yılından bu yana varlığını devam ettiren firma birçok yaş grubundan erkeğe hitap eder. Müşteri kitlesinin geniş olması da Tudors bayilik şartları konusunda araştırma yapan kişi sayısını her geçen gün artırır. Gömlek Krallığı olarak adından bahsettiren Tudors firması kaliteli ürünleri ile geniş bir kitleye hizmet verir. Hem ürün kalitesi hem de hizmet standartlarının yüksek olması Türkiye’de öne çıkan giyim mağazaları arasında yer almasını sağlar.

Tudors bayilik şartları

Giyim firmasının tüm artı yönleri bir arada düşünüldüğünde Tudors franchise başvurusu merak edilenler arasında yer alır. Ancak kaliteye önem veren bir giyim mağazasına bayilik başvurusu yapmadan önce mutlaka firmanın bayilik şartları hakkında bilgi edinmek gerekir. İyi bir iş planı yapmak, sektördeki rakip markaları yakından tanımak bu alanda başarı açısından büyük önem taşır.

Tudors mağaza açma maliyeti de kişilerin üzerinde durması gereken konular arasında yer alır. Mağaza açma sürecinde ne kadar sermayeniz olması gerektiği ilk olarak dikkate almanız gereken bir konu. Mağaza açılma sürecinde personel giderlerinden dekor giderlerine kadar geniş bir alanda masraf listesi ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bu durum Tudors gibi önemli bir markanın bayisi olmanın gereklilikleri arasında yer alır.

 

Tudors Bayilik Şartları

Tudors bayiliği almak için başvuru yapmadan önce şartlarını detaylı olarak incelemeniz önem taşır. Şartları taşımamak ya da eksiklikler olması bayiliği alamamanıza neden olur. Çünkü Tudors iş disiplininden sermaye yeterliliğine kadar birçok konuda önemli kriterleri olan bir firma. Tudors bayilik şartları da bu açıdan büyük bir öneme sahip. Bu şartlar hakkında da şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Tudors firmasının bayisi olabilmek için mutlaka az da olsa giyim sektöründe tecrübe sahibi olmanız gerekir.
 • Yeterli sermayenizin olması en önemli şartlar arasında yer alır.
 • Markanın ismine uygun boyutlarda bir dükkan yeriniz olmalı. Bu dükkan yeri size ait olmak zorunda değil. Kiralama ile bir dükkan yeri de bulabilirsiniz.
 • Bayilik verilecek kişilerden bir katılım bedeli istenir. Bu bedelin kabul edilmesi önem taşır.
 • Bayilik yalnızca AVM içlerinde ya da yoğun kalabalık olan cadde üzeri yerlerde açılabilir.
 • Başvuru sonrasında kabul edilen girişimcilerin franchise bedelini ödemesi gerekir.

Tudors bayiliği alacak olan kişilerin mutlaka bu şartları eksiksiz olarak taşıması büyük bir önem taşır. Özellikle giyim sektöründe hem satış hem de yönetim deneyimi olan girişimciler bayilik başvurusunda önceliklidir. Tudors firmasına başvuru sırasında gereken evrakları da yanınızda bulundurmanız gerekir.

 

Turdors Franchise Başvurusu

Tudors firmasına franchise başvurusu gerçekleştirmeyi planlıyorsanız firmanın şartlarını detaylı incelemelisiniz. Tüm şartları taşıyorsanız ve deneyiminiz eksik ise bu durumda yine de bayilik alamayabilirsiniz. Firmanın en önemli kriterlerinden birisi deneyimli olmaktır. Tudors franchise başvurusu sırasında mutlaka katılım bedelini firmaya ödemeniz gerekir. Bu süreçte firma da bayilerine birçok konuda gereken desteği sunar.

Günümüzde yaklaşık olarak 15 farklı ülkede hizmet veren firmalardan biri. Aynı zamanda en fazla mağazası Türkiye’de yer alır. Dünya genelinde 220 şubesi bulunan firmanın bu şubelerin 176 tanesini Türkiye’de açtığı söylenebilir. Bununla birlikte firmanın 2023 senesine kadar mağaza sayısını 500 şube sayısına çıkarma hedefi bulunuyor. Tudors gibi kurumsal ve büyük çapta bir mağazanın şubesi olmak istiyorsanız mağazanın çalışma saatlerine de uymanız gerekir.

Firmanın tüm mağazalarında çalışma saatleri standart olarak belirlenir. AVM içerisinde yer alan mağazalar AVM ile açılır ve yine aynı şekilde kapanır. Cadde üzerinde bulunan bir mağaza ise sabah 09:00’da açılır ve akşam 21:00’da kapanır. Bu saatlere mutlaka kendi işletmenizde de uymanız istenir.

 

Tudors Mağaza Açma Maliyeti

Tudors mağazası açmayı düşünüyorsanız belirli konularda titiz davranmanız gerekir. Mağaza açılış öncesinde, sırasında ve sonrasında çeşitli maliyetleriniz olur. Bu bakımdan da iş planı her zaman üzerinde durulan bir konu. İş planı yaparken öncelikle ne kadar maliyetiniz olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bu şekilde diğer rakip firmalardan bir adım önde olabilirsiniz. Tudors mağaza açma maliyeti sırasında karşınıza çıkabilecek kalemler şunlardır:

 • Bayilik franchise başvuru bedeli
 • Mağaza dekorasyonu masrafları
 • Çalışanların maaşları
 • Çalışanların sigorta giderleri
 • Çalışanlar için yemek ücretleri
 • İş yeri kirası
 • Reklam ve tanıtım çalışmaları

Gibi birçok konuda maliyetiniz olabilir. Genel olarak 100 bin ile 150 bin dolar arasında bir maliyetiniz ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda maliyetinizi iyi hesaplamak ne kadar kar edeceğinizi de kolaylıkla hesaplama imkanı sunar.

Okuyunuz: Tudors Çalışma Şartları

 

Tudors Kar Marjı

Tudors firması yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir mağaza. Yüksek kalitede erkek giyim ürünleri satıyor olması müşteri kitlesini genişleten unsurlar arasında yer alır. Bu bakımdan da Tudors kar marjı bayilik almak isteyen kişilerin merak ettiği detaylar içerisindedir. Fakat kar marjı hakkında net bilgiler vermek çok mümkün olmaz.

Mağazanızı açtığınız lokasyon oldukça önemli. Cadde üzerinde bir yer olması ya da AVM’de bulunması karlılık üzerinde etkili bir durum. Bunun yanında il merkezinde olmak ilçelere göre de kar marjını etkileyebilecek faktörler arasında yer alır. Tudors karlılık derecesi yüksek firmalar arasında yer alır. Firmadan bayilik aldığınızda firmaya kar payı vermeniz gerekir. Ancak bu kar payı görüşmeler sırasında firma ile birebir olarak belirlenir.

Şirket sizlere pazarlama eğitimleri konusunda destek verir. Aynı zamanda personel eğitimleri de sizlere verilen destekler arasında yer alır. Proje eğitimlerine de katılarak başarılı bir işletme açma şansı bulabilirsiniz. Tudors bayilik şartları bu bakımlardan dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunur. Açılan mağazaların karlılık oranlarının da %40 kadar olduğu bilinenler içerisinde yer alır.

 

Tudors Genel Merkez

Tudors markasının bayisi olmak istiyorsanız başvurular için genel merkeze ulaşmanız gerekir. İnternet üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi telefonla da ulaşabilirsiniz. Sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz olarak sunarak firmanın sizi incelemesini sağlayabilirsiniz. Genel merkez bilgileri ise şunlardır:

 • Telefon: +90 212 599 86 86
 • Genel Müdürlük Adres: Cemal Ulusoy Caddesi No: 13 Basınexpress Yolu Yenibosna B.evler/ İSTANBUL
 • Web Sitesi: Tudors

Bu bilgiler dışında firmaya internet sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Kurumsal adresi üzerinden iletişim formunu doldurarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.

 

Tudors Bayilik Başvurusu

Tudors bayilik alabilmek için firmaya şahsen başvuru yapmanız gerekir. İnternet üzerinden bir başvuru formu bulunmuyor. Başvuru sırasında markanın bayilik alanında yetkili olan kişileri ile görüşmelisiniz. Bu süreçte kendinizi çok iyi ifade etmeniz gerekiyor. Girişimci ruhu olan, iletişimi kuvvetli, sektör deneyimi olan kişiler daha kolay kabul edilir.

Tudors bayilik başvurusu yaparken iş planınızı detaylı olarak dosya şeklinde sunmalısınız. Bu şekilde karşınızdaki kişiye iş ciddiyetinizi gösterebilirsiniz. Sermayenizin yeterli olduğunu gösteren finansal bilgileri de sunmak bayiliği daha kolay almanızı sağlar.

 

Giyim Mağazası Açmak İsteyenlere Öneriler

Giyim mağazası açmak her şekilde karlı işler arasında yer alır. Ancak bu süreçte sektörü yakından tanımak gerekir. Bu bakımdan giyim mağazası açmak isteyenlere öneriler kapsamında ilk söylenebilecek konu deneyimdir. Bir mağaza açmadan önce başka bir mağazada kısa süre de olsa tezgahtar olarak çalışmak size deneyim kazandırır.

Özellikle marka mağazalarda satış personeli, mağaza müdür yardımcılığı ya da müdürlük yapmak büyük önem taşır. İletişim becerilerinizi her zaman yüksek tutmanız gerekir. Çalışanlarınızı de deneyimli kişilerden seçmeniz başarıyı beraberinde getiren özellikler arasında yer alır. Özellikle Tudors, Pierre Cardin, Altınyıldız Classic gibi mağazalarda deneyimli olmak şube açmak açısından önemli noktalar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.